Stomatologia zachowawcza jest dziedziną stomatologii zajmującą się odtwórczym leczeniem utraconych tkanek zębów z różnych powodów: choroby próchnicowej, złamań zębów, patologicznych starć, oraz najczęstszą przyczyną chorobą zębów: próchnicy.

Najczęstsze przyczyny powstawania próchnicy to:

  • dieta zawierająca cukier,
  • podatność zębów na próchnicę,
  • bakterie,
  • czas.

Leczenie próchnicy polega na dokładnym oczyszczeniu ubytku tkanek twardych zęba i założeniu wypełnienia.

Najczęstszą obawą związaną z leczenie zębów i wizytą u dentysty jest strach przed bólem. We współczesnej stomatologii ból można niemal w 100% wykluczyć. W naszym gabinecie bezpłatnie stosujemy znieczulenie, a za dodatkową opłatą 40 zł stosujemy znieczulenie komputerowe systemem „THE WAND, które jest niezwykle komfortowe dla pacjenta.

Po usunięciu próchnicy z zęba, jeżeli nie ma potrzeby leczenia kanałowego – zakładamy wypełnienie. Proponujemy Państwu najlepsze preparaty jakie są dostępne na rynku.

Wypełnienia są dostępne w wielu odcieniach, dlatego staramy się je dopasować do barwy Państwa zębów. Wadą wypełnień kompozytowych jest to, że nie są wieczne. Zazwyczaj po 3-5 latach wypełnienia rozszczelnia się i należy je wymienić. Zabezpieczeniem przed częstą wymianą wypełnienia w przypadku dużych dziur może być wykonanie tzw. inlay’a – jegog jedyną wadą jest sporo wyższa cena.